Blog

Rád vařím a vím, že to umím! - Zažít město jinak

logo iReceptar.cz

Hledat

Důležité je zvolit vhodné maso pro danou kuchyňskou úpravu.

Zdroj: Sergey Fatin / Shutterstock.com

Jak připravit šťavnaté a měkké hovězí maso. Většina úprav jej znehodnocuje

21. 12. 2020 | Doba čtení 3 minuty

Hovězí maso je často postrachem pro svoji údajnou tvrdost. Když ale víte, jak na to, získáte i ze zdánlivě tuhých kusů křehký a šťavnatý pokrm. Zkuste pomalé pečení, budete překvapeni výborným výsledkem!

Princip pomalého pečení spočívá v tom, že se maso připravuje za nižší teploty, ale o to déle. Tím se rozpustí kolagen, který hovězí maso obsahuje, a dostaví se žádoucí měkoučký a šťavnatý výsledek.

Na takový zázrak přitom nepotřebujete ani žádné zvláštní pomůcky, stačí kvalitní pekáč s poklicí (kterou může v nouzi nahradit i dobře utěsněný alobal), nejlepší je klasický litinový, který dobře vede teplo a má silné dno, takže se obsah připravuje pěkně rovnoměrně. A pak už jenom trouba, v které výtečný pokrm vykouzlíte. A jak přesně postupovat?

Hovězí pečeně může být skvělou volbou pro sváteční stolování.Hovězí pečeně může být skvělou volbou pro sváteční stolování.Zdroj: Radachynskyi Serhii / Shutterstock.com

Připravte si maso, osolte ho a okořeňte podle chuti a dejte do pekáče. Můžete přidat zeleninu nebo třeba houby, pokud je maso hodně libové, přidejte pár lžic oleje. Přilijte vodu nebo vývar, aby byla na dně vrstva zhruba půl centimetru. Přiklopte poklicí, vložte do trouby vyhřáté na 150 °C a podle velikosti masa (hovězí kýta vážící kilo a půl bude potřebovat na upečení tři až čtyři hodiny) pečte. Zhruba dvakrát za hodinu maso polijte výpekem a podle potřeby doplňte vodu nebo vývar. Pokud nechcete, aby se vám vytvořila pevná kůrka, maso alespoň jednou v průběhu pečení obraťte, aby nebyla ve výpeku ponořená jen jedna strana.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

VAŘENÍ A RECEPTYRoastbeef – hovězí pečínka, která chutná teplá i studenáVAŘENÍ A RECEPTYHovězí pečeně podle sousedů: česká svíčková vs. německá Sauerbraten

Po dopečení vyndejte maso z pekáče a dolaďte šťávu. Pokud jste přidali zeleninu, můžete ji ve výsledné šťávě ponechat ve stavu, v jakém se dopekla, nebo ji ve šťávě rozmixovat, případně ji vyhodit s tím, že svůj účel už přidáním chuti splnila. Abyste šťávu zjemnili a zároveň zahustili, přidejte do horké šťávy pár kousků studeného másla a nechte bez dalšího varu, jen teplotou výpeku, máslo rozpustit. Výsledná šťáva pak bude krásně krémová. Pak už zbývá jen nakrájet maso, přelít šťávou a servírovat s přílohou podle chuti.

Na přípravu hovězího masa v troubě se bude hodit litinové nádobí s poklicí.Na přípravu hovězího masa v troubě se bude hodit litinové nádobí s poklicí.Zdroj: Ari N / Shutterstock.com

Pomalým způsobem se dá maso i dusit, například když se dělá guláš, perkelt nebo ragú. Hrnec (také nejlépe litinový) s obsahem připraveným jako obvykle dáte místo na plotnu do trouby vyhřáté opět na 150 °C a pečete tři hodiny. Když maso podlijete trošku víc než obvykle, nemusíte ho za celou dobu pečení nijak kontrolovat. Pokud by na konci byla šťáva ještě příliš řídká, nechte maso péct bez poklice zhruba 15–20 minut, přebytečná voda se odpaří. Čas záleží samozřejmě na tom, jakou konzistenci požadujete.

Speciální teploměr pomůže ohlídat optimální vnitřní teplotu masa.Speciální teploměr pomůže ohlídat optimální vnitřní teplotu masa.Zdroj: alberto cervantes / Shutterstock.com

Uvidíte, že vás tenhle způsob přípravy hovězího masa nadchne. Na to, jak hotový pokrm působí profesionálně, to není vůbec těžké, většinu práce obstará pekáč a trouba, od kuchaře či kuchařky se nevyžaduje žádné zvláštní nasazení. Pouze musíte počítat s delší dobou přípravy, třeba když se chystáte dělat sváteční oběd. Ale za ten výborný výsledek stojí za to si i trochu přivstat.

logo iReceptar.cz

Hledat

Vánoční cukroví můžeme přizdobit marmeládou, kokosem či cukrovými perličkami.

Zdroj: Little Hand Creations / Shutterstock.com

Triky na zdobení vánočního cukroví: Z každého kousku uděláte originál

16. 12. 2020 | Doba čtení 5 minut

Vánoční cukroví už je ve většině domácností napečené a nastává etapa zdobení. Jak tuto fázi co nejlépe zvládnout, aby zdobení naše upečené výrobky skutečně korunovalo, nejen co se týče vzhledu, ale i chuti? Projděte si naše tipy, s kterými vám práce půjde skvěle od ruky.

Zdobení se můžete ujmout buď sami, nebo ho svěřit třeba dětem (samozřejmě v závislosti na jejich věku a chuti se zapojit). Děti většinou tyto kreativní činnosti baví, a když je v zápalu práce vyfotíte, máte hezký materiál třeba na péefko pro rodinu a přátele.

I u zdobení platí, že je důležité použít kvalitní suroviny, stejně jako při samotném pečení. Náhražky másla či čokolády třeba v polevě budou na chuti poznat. Vsaďte proto raději na kvalitu než kvantitu a do těsta i materiálu na zdobení dejte skutečně kvalitní suroviny, na výsledku se vám to vrátí.

Zdobení perníčků děti baví.Zdobení perníčků děti baví.Zdroj: viki2win / Shutterstock.com

Ke zdobení můžete používat vlastně jakékoliv pomůcky, pouze dbejte, aby byly výhradně na potravinářské účely. Vhodné jsou různé cukrářské zdobicí sáčky, vykrajovátka, nože, lžičky, špejle, párátka a jiná tvořítka. Někdy lze polevy koupit už v tubách připravených k použití, případně rovnou v sáčcích s různými nástavci. Je to rychlé řešení, pokud nechcete nebo nemáte čas vyrábět polevy doma, pracuje se s nimi dobře a čistě. Takové „fixky“ můžete bez obav svěřit i dětem, které to navíc bude hodně bavit!

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT

17 VAŘENÍ A RECEPTYSymbol českých Vánoc? Zadělejte na perníčkyVAŘENÍ A RECEPTYLuxusní nepečené vánoční cukroví, nejlepší triky

A jaké jsou nejčastější způsoby zdobení? Samozřejmě slepování, a to jak zavařeninou (u oblíbeného lineckého), tak různými krémy či náplněmi (populární ořechy). Nic nezkazíte ani jemným poprášením hotových výrobků moučkovým cukrem či dozdobením takových výrobků polevou.

Zdobení perníčků děti baví.Zdobení perníčků děti baví.Zdroj: Grezova Olga / Shutterstock.com

Tradiční vánoční perníčky se zdobí polevami, které naplníte do zdobicího sáčku s vhodným nástavcem nebo můžete použít už zmiňované hotové polevy v tubách či sáčcích. Tyto polevy mohou být i barevné, ale doma se většinou vyrábí osvědčená bílková či citronová poleva nebo tmavá kakaová či čokoládová. Výsledné dílko je pak obrazem vaší trpělivosti a zručnosti.

Cukroví slepené marmeládou můžeme částečně namáčet v čokoládě.Cukroví slepené marmeládou můžeme částečně namáčet v čokoládě.Zdroj: Madeleine Steinbach / Shutterstock.com

Jiné druhy můžete do polev namáčet, ať už celé (například kuličky), či jejich část (například pařížské rohlíčky), můžete s nimi cukroví polévat (oblíbené išelky) nebo jen pocákat a vytvořit zajímavé efekty. Polevy se dají koupit i v cukrárnách, které je speciálně před Vánoci prodávají již hotové v kelímcích, ty stačí většinou jen nahřát ve vodní lázni. Je to příjemný kompromis mezi standardní potravinářskou produkcí a domácí výrobou. Polevy jsou většinou opravdu z kvalitních surovin a přitom hned připravené k použití.

Děti rády přizdobí cukroví třeba barevnými lentilkami.Děti rády přizdobí cukroví třeba barevnými lentilkami.Zdroj: Nielskliim / Shutterstock.com

Tradičními ozdobami vánočního cukroví jsou lískové a vlašské ořechy a mandle, které můžete dávat na cukroví celé, půlené i sekané. Vždy je potřeba je přilepit k cukroví polevou nebo rozpuštěnou čokoládou, případně je vtisknout do polité plochy, pak nechte výsledek ztuhnout v lednici.

Oblíbené je zdobení cukroví strouhaným kokosem.Oblíbené je zdobení cukroví strouhaným kokosem.Zdroj: Spela Pogacar / Shutterstock.com

Osvědčeným zdobením je také strouhaný kokos, který můžete použít jak v původní sněhové barvě, tak i barevný. Barevný kokos můžete koupit, případně si ho doma vyrobit za pomoci špetky potravinářského barviva, kterou rozpustíte v kávové lžičce vody. Tuto barevnou směs nakapejte do mikrotenového sáčku, přisypejte zhruba třetinu sáčku kokosu a důkladně protřepejte. Ani kokos nebude držet na suchém cukroví, musí mu předcházet poleva. Zdobit můžete i pomocí kousků čokolády, případně strouhanou čokoládou, která se bude pěkně vyjímat na světlé polevě. Můžete použít i sušené či kandované ovoce, nejlépe nakrájené na kousky.

Ke zdobení cukroví mžeme použít i ořechy s červenými jádry.Ke zdobení cukroví mžeme použít i ořechy s červenými jádry.Zdroj: Antonio Gravante / Shutterstock.com

Samozřejmě vše je ještě možné vyladit hotovými dekoracemi různých tvarů, jako jsou kuličky, srdíčka, vločky, sypání, často barevné, nebo dokonce metalické. Koupit se dá nepřeberné množství druhů a použít podle vlastní fantazie. Všechny tyto ozdoby rovněž patří na polevy. Ale i při zdobení vánočního cukroví mějte na paměti, že méně bývá více, a cukroví se nemusí pod ozdobami úplně ztrácet. Vhodně zvoleným zdobením by mělo naopak vaše upečené dílko vyniknout.

Neopakujte letos chyby při pečení a pletení vánočky, bude perfektní

Pečení vánočky není jednoduché, často se nepovede podle představ

📷Další 4 fotografie v galerii OSTATNÍ 17. prosince 2020 15:30 / Depositphotos  22  4Pečení vánočky není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Během něj totiž můžete udělat hned několik chyb, které se negativně odrazí na chuti a vzhledu vánočky. První chyba, kterou se lidé u pečení vánočky často dopouštějí, je, že si na to nevyhradí dostatek času. Pokud budete spěchat, s největší pravděpodobností se vám vánočka nepovede tak, jak byste si představovali. Na co si dát při pečení ještě pozor?Nejnovější

Jak poznat rozdíl mezi pocitem smutku a depresí

Pečení vánočky k Vánocům neodmyslitelně patří, jde o jednu z nejstarších tradic. Mnohdy pečení vánočky nedopadá dobře. Snadno může prasknout, dostatečně nevykynout, připéct se nebo spadnout. Těmto potížím můžete předejít, pokud si uvědomíte, kde děláte při pečení vánočky chyby.

Nepřidávejte žádné suroviny navíc

S pečením vánočky nemáte velké zkušenosti? V tom případě se nepouštějte do žádných složitějších akcí. Budou vám stačit pouze základní suroviny. Zbytečně do ní nepřidávejte kandované ovoce nebo speciální koření. Pokud jste spíše začátečníci, spokojíte se s krupicovým cukrem, solí, hladkou moukou, máslem, tukem, vejci, vodou či mlékem a droždím. Veškeré suroviny by měly být čerstvé a kvalitní. Experimenty zkoušejte, až budete v pečení vánoček zdatnější.

Nenechávejte vánočku kynout zbytečně dlouho

Odhadnout, jak dlouho nechat kynout vánočku, není legrace. Někteří ji raději nechávají kynout déle, což není správné. Bude totiž tvrdá a hutná. Krátké kynutí vánočce také neprospěje, mohla by se rozpadnout. Dobře vykynuté těsto musí mít alespoň dvojnásobný objem. Správně vykynuté těsto poznáte tak, že do něj uděláte prstem důlek. Pokud se vrátí velmi pomalu zpět, déle už ho nenechávejte kynout.   

Vánočka nesmí být příliš volná ani utažená

Zaplést vánočku není jednoduché. Musíte se trefit do zlatého středu. Neměli byste ji totiž moc utahovat, protože při pečení praskne. Zároveň nemůže být ani moc volná, protože by se mohla sesunout. Vánočku propíchněte na třech místech špejlí, aby byla stabilnější. Často se stává, že se vánočka při pečení vysuší. Tomu můžete předejít tak, že dáte do trouby malý hrnec s vodou. Po vyndání vánočku neskladujte hned v chladu. Potřebuje se zchlazovat postupně.

Vajíčky nešetřete

Těsně před pečením vánočku pomažte rozšlehanými vejci. Spousta lidí s nimi šetří a tuto činnosti spíše odbyde. Když ji však potřete málo, nebude se lesknout a její barva bude spíše šedivá. Na pomazání vánočky si dejte záležet. Dále čtěte: Připravte si doma dokonalý smažák. S těmito tipy už vám nikdy nevyteče

Jak na nejlepší bramborový salát: Kouzlo spočívá v surovinách a v načasování

Jak na nejlepší bramborový salát: Kouzlo spočívá v surovinách a v načasováníZdroj: Freepik.comPřidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Bramborový salát patří mezi stálice na českých stolech. Existuje na něj řada zaručených receptů. Skutečné kouzlo ale spočívá v základních surovinách. Přečtěte si, jak na nejlepší bramborový salát, který hned zmizí z vašich talířů.

Co všechno byste si měli připravit, aby se bramborový salát v míse dlouho neohřál? Hlavně začněte s jeho přípravou den dopředu. Všechny suroviny totiž vyžadují čas, aby se vzájemně propojily.Mohlo by Vás zajímat:Většina Čechů si stále nedokáže představit Vánoce bez kapra

Klíčem jsou suroviny

Při výběru brambor vsaďte na pevné a lojovité kusy, sáhněte po varném typu A. Brambory mají vypadat celistvě, pokud byste zvolili typ C, nedopadlo by vše podle představ. Brambory by se neměly vařit zcela doměkka, šetrnější možnost pak představuje vaření nad párou. Myslete při dochucování na to, že brambory nejsou solené. Druhou možností svěží podoby je přidání trochy octa do vody. Nejenže brambory neztmavnou, ale ani se nerozvaří.Mohlo by Vás zajímat:Česká klasika jménem kapr: Kdy se zabydlel na vánočním stole?

​Bramborový salát s kořenovou zeleninou

Budeme potřebovat: 400 g brambor, 50 g celeru, 50 g petržele, 25 g cibule, 200 g sterilovaného hrášku, 3 velké sterilované okurky, 2 vejce uvařená natvrdo, plnotučnou hořčici, olej, sůl, pepř. Případně na ozdobení petrželku, uvařené vejce a červenou papriku na proužky.

Brambory uvaříme zvoleným způsobem a nakrájíme na kostičky (nebo je protlačíme přes kolečko na brambory) a dáme do mísy. Pak je přelijeme třemi lžícemi láku ze sterilovaných okurek. Doplníme předem uvařenou zeleninou – celerem a petrželí. Nakrájíme na kostičky okurky, přidáme nasekanou cibulku ze sterilované zeleniny a uvařená vejce, která také protlačíme přes kolečko na brambory.

Opepříme, osolíme, přidáme lžičku kvalitního oleje, lžíci plnotučné hořčice a lžíci majonézy. Dobře promícháme se směsí a podle potřeby dochutíme. Pro teď máme hotovo. Připravený salát překryjeme třeba pokličkou od hrnce nebo potravinovou fólií a necháme na chladném místě uležet přes noc. Druhý den před přípravou zkontrolujeme, do jaké chuti se salát rozležel, a případně dochutíme.

Salát vložíme do salátové mísy, uděláme z něj kopeček a můžeme ho dozdobit vajíčkem rozkrájeným na čtvrtiny. Proužky červené papriky a snítky petrželky doplní barevnost.

Nejlepší recepty a články

Rychlovka

Vybíráme z receptů

Přidat kategorii do oblíbenýchLangoše – expres

Do misky dáme vlažné mléko, lžičku cukru, lžíci hladké mouky, rozdrobíme droždí, zamícháme a necháme asi 10 minut vykynout. V míse smícháme hladkou… více o Langoše – expres20 minutSmažený sýr bez smažení

Vepřové kostky v troubě | recept na jednoduché jídlo | jitulciny-recepty.cz

Čajové šálky (6 ks) důkladně vymastíme (Herou či jakýmkoli podobným tukem) a důkladně vysypeme strouhankou. Sýr najemno nastrouháme, salám na jemnou… více o Smažený sýr bez smaženíKuřecí kousky ala Donald

Maso naklepeme, osolíme a nakrájíme na malinké řízečky. Obalíme v mouce, vejci a kukuřičných lupíncích najemno rozdrcených. Usmažíme na oleji. Omáčku… více o Kuřecí kousky ala Donald20 minutBrokolicový salát s tuňákem

Brokolici vaříme asi 5 min, necháme vychladnout a nakrájíme na kousky. Přidáme tuňáka i s olejem, kukuřici a na kostičky nakrájený balkánský sýr…. více o Brokolicový salát s tuňákemNekynuté rychlé těsto na pizzu

Mouku smícháme s práškem do pečiva a solí, přidáme mléko a máslo a vypracujeme těsto. Těsto rozválíme a položíme na vymazaný a vysypaný plech…. více o Nekynuté rychlé těsto na pizzuNivová omáčka ke grilovanému masu

5 receptů na jednoduché zapečené pokrmy, které budete mít připravené raz  dva! -

Do zakysané smetany rozstrouháme neo rozdrobíme nivu, utřeme česnek, ochutíme vegetou a přidáme podle chuti čerstvé nebo sušené bylinky. Podáváme ke… více o Nivová omáčka ke grilovanému masuRychlá květáková polévka

Do litru vody přidáme půlku bujónu, nakrájený brambor na malé kostičky a nadrobno nasekané květákové růžičky, vše dáme vařit. Přidáme majoránku, sůl a… více o Rychlá květáková polévkaBiftek z mletého masa

Mleté maso s nastrouhanými brambory a cibulí smícháme, osolíme, opepříme. Rukama namočenýma v oleji tvarujeme 8 bifteků, které smažíme na rozpáleném… více o Biftek z mletého masa15 minutSalát z červené řepy se zakysanou…

Do mísy dáme nahrubo nastrouhanou červenou řepu, nakrájenou cibuli, osolíme, opepříme, přidáme promačkaný česnek, pokapeme citronem a vše smícháme ze… více o Salát z červené řepy se zakysanou smetanouKuřecí prsíčka v tatarce

Do pekáčku dáme vrstvu na kolečka nakrájných brambor, na ně vrstvu koleček cibule, na ně rozprostřeme naklepané kuřecí řízečky. Na maso natřeme cca… více o Kuřecí prsíčka v tatarce60 minutBílá kuřecí omáčka se žampiony

Domácí máslové hranolky - jednoduché, ale nejlepší recept - TopRecepty.cz

Cibuli nakrájíme na jemno a osmažíme do zlatova. Poté přidáme na kostičky nakrájené kuřecí maso, které osolíme a okořeníme, přidáme sojovou omáčku a… více o Bílá kuřecí omáčka se žampionyĎábelské fazole

Slaninu a cibuli nakrájíme na kostičky a osmahneme na oleji, přidáme lečo, kečup a fazole. Dochutíme solí, pepřem, česnekem a chilli. Podáváme nejlépe… více o Ďábelské fazoleRychlý jablkový kompot

Dobře omytá, vykrájená a na čtvrtky dělená jablka vložíme do kastrolu, zalijeme vodou s cukrem a hřebíčkem a krátce asi 10 minut povaříme. Přitom… více o Rychlý jablkový kompot15 minutJednoduchý lehký zeleninový salát

Ledový salát natrháme do mísy na malé kousky, přidáme nakrájená rajčata, papriky, okurku, posypeme trochou vegety, pepře, zakápneme olivovým olejem a… více o Jednoduchý lehký zeleninový salát45 minutVepřové kotlety na žampiónech

Kotlety nařízneme na okrajích, aby se nekroutily, opepříme a opečeme na oleji. Dáme do tepla stranou. Žampióny opečeme na cibuli ve zbylém oleji,… více o Vepřové kotlety na žampiónech20 minutJablečné koláčky

Jablíčka nakrájíme na kostičky, zakapeme citronem proti zhnědnutí a odložíme stranou. Máslo, celá vejce a cukr ušleháme, přidáme vanilkový cukr,… více o Jablečné koláčky30 minutAlpský Kaiserschmarrn

Nejprve dáme rozinky namočit do trochy rumu. V míse dobře promíchame mléko, veškeré žloutky, trochu soli, cukr a mouku. Z bíku (se špetkou soli)… více o Alpský Kaiserschmarrn45 minutBabiččin bramborový salát

Uvařené brambory nakrájíme na kostičky, ochutíme octem a olejem, opepříme a osolíme a necháme vychladit. Podáváme k masu…. více o Babiččin bramborový salátZelenina v pánvi

Brambory oloupeme, omyjeme a nakrájíme na špalíčky. Na pánvi rozehřejeme 2 lžíce tuku a opékáme je cca 10 minut. Mezitím okrájíme a opereme celer a… více o Zelenina v pánviOvocný táč (rychlovka)

Nejprve vymažeme a vysypeme plech. Do mísy nasypeme mouku, kypřící prášek do peč. a vanilkový cukr, promícháme. Do kastrůlku dáme mléko, olej, vejce a… více o Ovocný táč (rychlovka)15 minutSkvělá šunková pomazánka

Levně a chutně: 3 jednoduché recepty do 40 Kč, které si zamilujete

Smícháme pomazánkové máslo s tvarohem a sýrem, přidáme velmi drobně nakrájenou šunku, pórek a drobně nastrouhanou mrkev. Na závěr ochutíme bylinkovou… více o Skvělá šunková pomazánkaPomazánka z uzené makrely

Makrelu zbavíme kostí a rozsekáme ji na drobné kousky. Cibuli nakrájíme najemno, přidáme rybu, máslo dochutíme hořčicí a jemně posekanými vařenými… více o Pomazánka z uzené makrelyKrabí pomazánka

Krabí tyčinky najemno nakrájíme, cibuli nakrájíme na kostičky a vše smícháme se sýrem a tatarkou. Dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou. Necháme… více o Krabí pomazánkaTvarohové knedlíky

Tvaroh, vajíčko smíchat rukou dohromady. Pomalu přidávat jemnou strouhanku do té doby, než jdou udělat malé – asi 3 cm kuličky. Ty hodíme na cca 4-5… více o Tvarohové knedlíky10 minutŠunka v listovém těstě

Těsto vyválíme 3 mm silné a posypeme polovinou sýra. Do středu vložíme plát šunky v celku a posypeme ji sýrem. Těsto přeložíme tak, aby šunka byla… více o Šunka v listovém těstěFrancouzská bramboračka

Do vařícího vývaru vložíme nastrouhané syrové brambory, chvilku povaříme. Pak zalijeme smetanou smíchanou se žloutky a ochutíme, přidáme bylinky…. více o Francouzská bramboračkaBudapešťská výborná pomazánka

Tvaroh smícháme s měkkým sýrem, nakrájenou sterilovanou červenou paprikou, červenou sladkou paprikou, cibulkou na jemno, mírně osolíme a lehce… více o Budapešťská výborná pomazánka15 minutČesneková pomazánka z tvarohu

Do tvarohu dáme rozmačkaný česnek a dle chuti dosolíme. V jednoduchosti je síla :-)… více o Česneková pomazánka z tvarohuCuketový salát s balkánským sýrem

Omyjeme cukety a pomocí speciálního struhadla nebo nožem je nakrájíme na proužky. Přelijeme horkou osolenou vodou a 3 minuty blanšírujeme. Slijeme je… více o Cuketový salát s balkánským sýremCouračka

Zelí překrájíme a uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Brambory nakrájené na malé kostičky uvaříme v malém množství vody se solí a kmínem doměkka…. více o Couračka20 minutBramborové šišky s mákem

Všechny suroviny smícháme v míse dohromady a vypracujeme z nich těsto a tvarujeme z něj šišky, které vaříme ve vodě. Vařené bramborové šišky posypeme… více o Bramborové šišky s mákem20 minutHummus

Všechny ingredience smícháme, rozmixujeme nebo rozmačkáme. Dáme do misky, zalijeme olivovým olejem a poprášíme paprikou. (V oleji mohou být osmažené… více o Hummus45 minutVepřové se smetanou a houbami s rýží

Maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a orestujeme na oleji. Přidáme houby a majoránku a krátce prohřejeme. Podlijeme smetanou, opět necháme… více o Vepřové se smetanou a houbami s rýžíDušená rýže

Přebranou rýži propláchneme, spaříme vroucí vodou a necháme okapat. Máslo rozpustíme, přisypeme rýži a za stálého míchání necháme lehce osmahnout…. více o Dušená rýže45 minutŽidovské řízky

Maso nakrájíme na plátky asi 1/2-3/4 cm silné, hojně potřeme rozetřeným česnekem, obalíme jako klasický řízek v trojobalu a smažíme. Podává se s… více o Židovské řízkyBlesková pomazánka

Jednoduché recepty pro zimní měsíce: zkuste závin či květákovou polévku -  Deník.cz

Vše smícháme do hladka. Mažeme na rohlíky nebo tmavý chleba a nahoru mužeme dát feferonový salát se sýrem…. více o Blesková pomazánka30 minutPudinkový řez

Z přísad vymíchat těsto. Péct na vymazaném, vysypaném plechu. Mezitím uvařit pudink, v horkém rozpustit máslo. Nalít na upečený korpus. Povrch pudinku… více o Pudinkový řezPlněné žampiony – rychlá mňamka

Očistíme hlavičky žampionů a odstraníme nožičky. Potom malou lžičkou vydlabeme vnitřek a dáme si ho stranou. Uděláme smaženici – cibuli nakrájíme na… více o Plněné žampiony – rychlá mňamka30 minutCuketovo – smetanová omáčka na fusilli

Cibuli oloupeme a nakrájíme. Cuketu očistíme a nakrájíme na třísky. Petrželku omyjeme a nakrájíme. Olej rozpálíme a osmahneme cibuli. Přidáme cukety,… více o Cuketovo – smetanová omáčka na fusilli15 minutPikantní pomazánka z avokáda

Avokáda rozpůlíme, pecky vyjmeme, dužinu vydlabeme a rozmačkáme vidličkou. Dužinu pokropíme citronovou šťávou, přidáme drobně nasekaný česnek, kopr a… více o Pikantní pomazánka z avokádaKuřecí kousky s hořčicí

Maso naklepeme, osolíme, opepříme a nakrájíme na malé kousky. Na pánvi rozehřejeme olej, přidáme nakrájené maso, kari, česnek a oregáno. Smažíme asi… více o Kuřecí kousky s hořčicí30 minutBrokolicové placičky za syrova

Brokolici nebo květák nastrouhat na hrubém struhadle. Přidat mouku, v mléce rozmíchat žloutky, sůl, pepř, zamíchat do brokolice. Z bílků vyšlehat tuhý… více o Brokolicové placičky za syrovaŠkvarková pomazánka s Moravankou

Škvarky, zeleninu, česnek a cibuli rozemeleme a přidáme ostatní suroviny…. více o Škvarková pomazánka s MoravankouSýrové kuličky-smažené

Z obou sýrů umícháme hmotu, která se dá tvarovat do malých kuliček. Ty pak obalíme v mouce, rozšlehaných vejcích a rozdrcené kukuřičné drti – nejlépe… více o Sýrové kuličky-smažené20 minutPórková polévka s krupicí

Na oleji osmažíme krupici, zalijeme ji vývarem z masoxu a povaříme. Přidáme pokrájený a opraný pórek a vaříme asi 12 minut, potom vmícháme vejce… více o Pórková polévka s krupicí20 minutBrambory na paprice jako příloha

Brambory oloupeme a nakrájíme na plátky. Nadrobno nakrájenou cibuli zpěníme na oleji, přidáme mletou papriku, promícháme. Vsypeme nakrájené brambory,… více o Brambory na paprice jako přílohaRychlé řezy s mákem

Náplň uděláme tak, že jablka oloupeme, zbavíme jádřince a nastrouháme. Mletý mák smícháme se lžící cukru krupice. Prosátou mouku smícháme s práškem do… více o Rychlé řezy s mákem15 minutŠkvarková pomazánka III.

Škvarky pomeleme na masovém mlýnku, přidáme najemno nakrájenou cibuli a okurku, podle chuti hořčici, sůl, pepř a kmín. Kdo má chuť, může přidat i… více o Škvarková pomazánka III.Chlebové placky s hráškem

3 jednoduché recepty z lososa

Hrášek trošku podlijeme vodou, osolíme, přidáme tymián a podusíme 5 minut. Pak vodu slijeme a hrášek necháme vychladnout. Vejce rozšleháme s mlékem a… více o Chlebové placky s hráškemZeleninová polévka

Brambory oloupeme a nakrájíme na menší hranolky. Vložíme je do horké vody a vaříme doměkka. Potom je scedíme a polovinu vody si zachytíme. Zelí… více o Zeleninová polévka

Vařím, vaříš, vaříme

Jednoduché recepty ze základních surovin | Zalando Lounge Magazín

Jsme internetový server o vaření, a tak bych se dnes chtěla věnovat právě samotnému vaření a to hned ze tří úhlů pohledu. A budu také moc ráda, když nám do diskuze napíšete, jak jste na tom vy osobně.

Vaření obecně

Zde si dovolím použít citaci z encyklopedie. Vaření je obecně příprava jídla tak, aby bylo vhodné ke konzumaci. Představuje celou řadu různých metod přípravy a kombinace různých surovin a přísad tak, aby bylo dosaženo žádaného výsledku. K vaření jsou třeba suroviny a různé přísady a koření k dochucení základních surovin. Obvykle se postupuje podle předem daného návodu – receptu. Chuť výsledného pokrmu ovlivňují použité suroviny, způsob přípravy, použité koření a schopnosti osoby, která jídlo připravuje – kuchař. Různé způsoby přípravy pokrmů používané po celém světě ovlivňuje dostupnost surovin, stravovací zvyky, estetické hledisko, úroveň zemědělství a ekonomiky, kulturní a náboženské zvyky. Vaření nejčastěji znamená tepelnou úpravu surovin, která vede k chemickým změnám, změně chuti, vůně a vzhledu. Archeologické nálezy ukazují, že historie vaření je stejné dlouhá, jako je historie užívání ohně člověkem. Vaření je tepelná úprava pokrmu, při které se pevné kusy vaří ve vodě při teplotě varu vody (100°C). Teplo se při vaření šíří vodou prouděním, proto je třeba zahřívat pokrm odspoda, v pevných kusech se teplo šíří vedením. V případě vaření hustší kapaliny (omáčky) je třeba proudění podporovat mícháním, jinak dojde k připálení. Vzhledem k poměrně nízké teplotě při vaření trvá vaření větších kusů dlouho.

Vaření jako nutnost

Nutnost v tomto případě neznamená ale nic špatného. Je to pouze konstatování faktu, že pro spoustu lidí na světě je vaření nutností. V mnoha domácnostech se rodina schází společně k jídlům a někdo uvařit musí. Pokud to tedy není zrovna rodina, která se stravuje pouze po restauračních zařízeních. Tento model vaření znají asi především maminky, které z práce letí nakoupit a rychle domů uvařit těm svým zlatíčkům něco dobrého, pokud možno trošku zdravého a nejlépe rychlého. Vždyť po tom maratonu, co mají za sebou, jistě nechtějí stát ještě celý podvečer u plotny. A aby mě někteří pánové neobvinili z podjatosti, znám i dost mužů, kteří vaří, protože jim nic jiného zkrátka nezbývá. Je to prostě nutnost.

Vaření profesionální

Pro některé lidi je vaření zdrojem obživy. Stejně jako doktor, učitel, prodavač nebo automechanik, i kuchař se své práci věnuje třetinu dne. Někteří vaří v restauracích, hotelích, jiní ve školních, nebo závodních jídelnách, avšak už se u nás i najdou profesionální kuchařky do domácností (ne každý si tento luxus může dovolit). Za svůj život jsem pár lidí, co se vařením živili, poznala a všichni shodně tvrdili, že když vaří celý den v zaměstnání, doma to po nich nikdo chtít nemůže. Nevěřila jsem tomu, dokud se můj mladší bratr nestal profesionálním kuchařem. Je to pro mě dodnes nepochopitelné, ale on doopravdy doma vaří pouze v nejnutnějších případech. Přesně podle slov: „Kdo by si chtěl ještě nosit práci domů?“

Vaření jako hobby, vaření pro radost

Poslední skupina lidí je pro samotné vaření asi největším přínosem. Jsou to ti, kteří si z nutnosti udělali zábavu, potěšení, radost. Vaří proto, že je to baví, někteří proto, že se při této činnosti dokonale odreagují, vyčistí hlavu a odpočinou si. Dost často to bývají gurmáni, využívající své fantazie a kreativity k vytváření kulinářských výtvorů. Když něco děláme s láskou a chutí, na výsledku je to rozhodně znát. Většinou vaří s úsměvem a místo jídla rádi pozorují, jak jejich umění chutná těm, pro které je tvořili Na závěr si dovolím zhodnotit sama sebe. Jelikož nejsem profesionální kuchař, zbývají mi na výběr dvě možnosti. A jistě bude fér přiznat, že já jsem od každého kousek. Pro mě je vaření a pečení napůl nutnost a napůl koníček. Když vařím, je to s láskou a snažím se o dokonalost, ale i pro mě je to někdy nutnost. Přeji všem čtenářům a čtenářkám, aby vařili rádi a v našem magazínu nacházeli dost inspirace a dobrých receptů.

Předchystané Vánoce: Jak si ušetřit spoustu nervů s vánočními přípravami?

Neuvěřitelné, i když v posledních letech naprosto běžné. Není to tak dávno, co jsme sundali plavky, někteří z nás jsou ještě na dovolené u moře, a přece se v obchodech objevuje mikulášské a vánoční zboží.

Vánoce zase po roce

Také se vám zdá, že je to rok od roku dříve? Obchodníci blázní, a i když je začátek listopadu, na pultech se objevuje první mikulášská nadílka. Jde o útok na psychiku zákazníka – klasický marketingový trik obchodníků vede nás spotřebitele k utrácení dnes tak těžko vydělaných peněz za sladkosti a vánoční výrobky. Jakmile se zboží objeví na pultech obchodů, samozřejmě po něm sáhneme, abychom našim ratolestem udělali v prosinci radost. Ovšem pozor, pokud patříte k té části zákazníků, kteří tomuto tlaku podlehnou, dávejte větší pozor na datum spotřeby.

Je čas se začít chystat na příchod Vánoc?

Když se nad touto otázkou zamyslíme, v podstatě si můžeme odpovědět ano. Měsíc a půl do Vánoc není zase tak dlouhá doba, a pokud nakupujeme zboží v akci podle aktuálních letáků, můžeme pěkných pár korun ušetřit. Spousta z nás, troufám si říci naprostá většina, nakupuje zásoby potravin podle ceny, a tak když je něco ve výrazné slevě a vyplatí se nám koupit větší množství, koupíme toho více. Obchodníci mají radost, že se prodá velké množství zboží, a my si můžeme udělat zásobu potravin na delší dobu a ušetřit. Potraviny jako jsou cukr, mouka či máslo můžeme mít díky výhodnému nákupu  připravené na vánoční pečení. Ušetříme čas, peníze i naše pochroumané nervy. S příchodem blížících se Vánoc se lidé v obchodech shromažďují, tlačí se na sebe, jsou nervózní, podráždění a nakupují všechno, co k přípravě na vánoční hodování potřebují, ať to stojí co to stojí. Pokud si ale už nyní začneme postupně potřebné zásoby potravin nakupovat, vyhneme se největšímu náporu na psychiku a předvánočnímu nákupnímu maratonu.

Studentský LIFEHACKI'N: Levné jídlo (Recepty, tipy)

Předchystané Vánoce

Každá hospodyňka, která na Vánoce peče domácí cukroví a chystá pro své blízké pořádné hody, mi dá jistě za pravdu, že by na přípravu všeho potřebovala ještě jedny ruce. Při této úvaze mne napadlo, že si vlastně spoustu věcí můžeme připravit dopředu a předvánoční čas můžeme strávit v klidnějším tempu. Ptáte se, co si teď můžete koupit a připravit dopředu na vánoční pečení cukroví? Tak věřte, že je toho spoustu. Dopředu je jistě dobré vědět, kolik a jakých druhů vánočního cukroví budete letos chystat. Podle toho si napište nákupní seznam, který si nechte někde na očích. Až budete zase pročítat letáky a uvidíte zboží za výhodnou cenu, prostě nakoupíte vše potřebné – může to být mouka, cukr, čokoláda, poleva, tuk, máslo, kakao oříšky či mandle.

A co zmiňované vánoční přípravy?

Dopředu si můžete už nyní vyloupat ořechy, podle receptur spočítat kolik jich budete potřebovat na ozdobu, kolik jich potřebujete mletých či nasekaných. Oloupejte si při večerním sledování televize ořechy, druhý den si potřebné množství umelte a uskladněte. Takto si můžete připravit třeba i piškoty. Mleté či drcené piškoty vám v suché větrané místnosti bez problémů vydrží. Nasekejte si mandle a oříšky, nastrouhejte a dobře uskladněte čokoládu, nastrouhejte a nasušte citronovou a pomerančovou kúru. Můžete si i nastrouhat tatranky na nepečené tatrankové kuličky.

Máte více času na předvánoční přípravy?

Pokud jste třeba maminka na mateřské či jen zrovna nechodíte do zaměstnání a máte tak trochu více času, můžete se na vánoční pečení nachystat trochu více. Každý recept na cukroví se dá v podstatě rozdělit na dvě části – suchou a tekutou. Připravte si sáčky do mrazničky (Jsou to ty, co mají na sobě popisovací proužky.). Pokud už jste nakoupila v akcích alespoň suché potraviny do zásoby, vezměte kuchařku, mísu a váhu. V receptech vyhledejte všechny suché potraviny. Například u vanilkových rohlíčků máte napsáno, že do těsta patří mouka, cukr a vanilkový cukr. Tyto potraviny si odvažte na váze podle množství, z kolika dávek budete rohlíčky dělat. Odvážené suroviny v míse promíchejte. Na popisku sáčku si napište vanilkové rohlíčky (např. ze dvou dávek) a připište si poznámku obsah (mouka, cukr, vanilkový cukr). Sáček dobře uzavřete a uskladněte v suchu. Takto můžete pokračovat se všemi plánovanými druhy cukroví. Až budete začínat s přípravou těst, budete mít už polovinu práce za sebou. I těsta lze připravit trochu dopředu. I když ne už nyní v září, dejme tomu ke konci října můžete nachystat některá těsta a uskladnit je připravená v mrazáku. V předvánočním shonu za tyto přípravy budete vděčná, ušetří vám to blázinec v kuchyni, nepřehlednost a pečení do noci, abyste stihla co nejvíc v jeden den. Stačí pak jen postupně vytahovat jedno těsto po druhém, tak jak budete stíhat péct. Až bude vánoční cukroví upečené, připravíte si v jeden den krémy a náplně, druhý den cukroví naplníte a slepíte, další den ozdobíte. Jako poslední přichystáte nepečené cukroví a budete mít hotovo. Pečení tímto způsobem vám nezabere v prosinci více než pět dní.

Základní suroviny k pečení vánočního cukroví 

Letošní plán pečení vánočního cukroví

Palačinky na všechny způsoby: Které milujete vy?

Tenké palačinkové těsto můžeme naplnit a srolovat, seskládat do trojúhelníku, ale i do podoby psaníčka. Palačinky vždy chutnají báječně – se slanou i sladkou náplní.

Pravé palačinkové těsto

Palačinky připravujeme z litého těsta, které je základem i na lívance, omelety a trhance. Základní recept je velmi jednoduchý, ale je třeba se naučit pár triků, aby bylo těsto bez zbytečných hrudek. Lité těsto rychle připravíme pomocí ručního elektrického šlehače, kdy můžeme promíchat všechny suroviny najednou a těsto bude krásně hladké. Pokud budeme míchat ručně, přidáváme suroviny postupně, nakonec těsto na palačinky můžeme přelít přes sítko a pomocí vařečky vzniklé hrudky rozetřít.

Zobrazit všechny recepty s palačinkami?

Základní recept na palačinkové těsto

Připravíme si 2 žloutky, které promícháme s krupicovým cukrem a špetkou soli. Přidáme trochu mléka a rozšleháme, postupně přidáváme 200g prosáté hladké mouky a ředíme zbylým mlékem (dohromady použijeme půl litru polotučného mléka). Při přípravě je důležité dodržet postup, kdy husté těsto ředíme, nepostupujeme naopak. Těsto by zbytečně hrudkovatělo. Palačinkové těsto necháme až 30 minut odpočívat.

Pro obměnu můžeme mléko nahradit podmáslím nebo sladkou smetanou, palačinky budou sice tučnější, ale chuť výraznější. Tato varianta se hodí pro palačinky připravované na sladko.

Smažení palačinek

Palačinky smažíme na pánvi s nepřilnavým povrchem. V hrnečku rozpustíme tuk, na kterém budeme palačinky smažit a mašlovačkou jen mírně pánev vytřeme (opakujeme před každou další palačinkou). Na nahřátou pánev dáme malou naběračkou tolik těsta, abychom pohybem pánve těsto rozlili na celou plochu, ale aby byla palačinka tenká. Těsto nesmí být až příliš řídké, palačinky by se snadno trhaly. Pokud máme dobrou pánev (třeba silikonovou), můžeme tuk úplně vynechat a palačinky smažit nasucho. Těsto v míse během smažení promícháváme, aby nám hustší část neklesala ke dnu.

Recepty a vaření Archivy | Chrudimka.cz

Palačinky smažíme po obou stranách dozlatova a průběžně je ukládáme na talíř do mírně vyhřáté trouby. Všechny palačinky si tak udržíme teplé.

Palačinky na sladko i na slano

Těsto na palačinky je „univerzální“. Palačinky můžeme potírat klasicky marmeládou, nejrůznějšími ovocnými dresinky, sladkým tvarohem či ořechovou náplní. Dobře chutnají i s podušeným ovocem nebo se zmrzlinou. Po srolování nebo přehnutí palačinky cukrujeme, přeléváme máslem nebo smetanou, zdobíme šlehačkou, strouhanou čokoládou, drcenými oříšky apod.

Palačinky ve slané variantě nejčastěji plníme masovou směsí, podušenými houbami, vejci, špenátem. Palačinky se slanou náplní můžeme také naporcovat a obalit v klasickém trojobalu. Potom jen smažíme prudce ve větším množství tuku. Zdravější ale bude možnost zapékání s dalšími ingrediencemi – strouhaným sýrem či smetanovou zálivkou s kořením. Napadne vás jistě celá řada možností, jak si palačinky zdokonalit.

Zobrazit všechny recepty s palačinkami?

Vyzkoušejte též borůvkovo-banánové lívance krok za krokem

Katalog receptů v katalogu je 47 049 receptů

Jednoduché čevabčiči recept - Vareni.cz

Hledat

Rozšířené vyhledávání podle ingrediencívegetariánské recepty recepty s fotografií

Minimalismus při vaření: 3 dokonalé recepty aneb za málo práce hodně muziky  | Žijeme minimalismem

Hledat dle typu kuchyně

Výběrové recepty

Nejlepší recepty

Nejnovější recepty

Inspirace pro vaření v těchto dnech! Rychle, jednoduše, co si děti samy  ohřejí - Inspirace pro vaření v těchto dnech! Rychle, jednoduše, co si děti  samy ohřejí :: Recepty :: Lifestyle -

Nejlepší recepty a články

4 originální letní recepty: buďte hvězdou letního vaření | CountryLife